BEZPŁATNOŚĆ

Bezpłatność komunikatora internetowego Miranda wynika z faktu, że oprogramowanie to zostało o licencję wolnego oprogramowania, jednocześnie użytkownicy tego komunikatora mają możliwość modyfikowania i wpływania na wygląd tego programu. Dzięki temu, że za korzystanie z tego programu użytkownicy nie muszą płacić, może to powodować wzrost zainteresowania tym komunikatorem.
Użytkownicy komputerów mają coraz większy dostęp do w pełni bezpłatnego oprogramowania, pozwala to to na posiadanie bardzo nowoczesnego oprogramowania bez ponoszenia żadnych opłat z tym związanym. Bezpłatność pozwala na większe i szybsze wypromowanie danego programu, gdyż użytkownicy nie chcą płacić, czego nie mogą sprawdzić, ani za coś, co jest dostępne bezpłatnie tylko pod inną nazwą.
Bezpłatność tego komunikatora wpływa także na fakt, że nikt go nie podrabia, nie oferuje pirackich wersji. Gdyż programy ogólnie dostępne na stronach internetowych, bezpłatne nie mają powody by ktoś oferował nam wersję piracką, tańszą od oryginału. Niestety nawet takie programy są czasami dostępne na rynku pirackiego oprogramowania, w nadziei, że któryś z klientów nie będzie wiedział o tym, że można go bezpłatnie ściągnąć z Internetu.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Michał to imię, które zostało mi nadane przy narodzinach. Rodzice byli go pewni. Tak samo pewny jestem ja, pisząc swoje wpisy na tym blogu. Witam Cię, jestem Michał, a Ty czytasz bloga poświęconego tematom technicznym. Mam nadzieję, że lektura, którą czytasz Cię nie zawiedzie, i opuścisz tę stronę z uśmiechem na ustach!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)